Priemyselné tesnenie/lepenie

Pružné či plastické tesnenia alebo lepidlá poskytujú priemyselnému dizajnu a konštrukcii moderné a inovatívne možnosti. Majú mnoho výhod využitia a zákazníci ocenia najmä ich vysokú kvalitu a s ňou spojenú spoľahlivosť a odolnosť, schopnosť odľahčiť konštrukciu či znižovať náklady. V neposlednom rade umožňuje použitie produktov z tejto rady nové možnosti dizajnu či využitie nových, moderných materiálov.

Silikóny

Silikóny LOCTITE® predstavujú tesnenie s vysokou flexibilitou a širokými možnosťami.

Silikóny LOCTITE® fungujú na princípe prijímania vzdušnej vlhkosti, pričom sa z pastovitého skupenstva mení na pružnú hmotu. Podľa toho, aký druh silikónu zvolíte (1-zložkový alebo 2-zložkový) poskytujú rozmanité možnosti. Vo všeobecnosti ale predstavujú pružné lepenie či tesnenie s vysokou flexibilitou, s vysokou teplotnou, UV či chemickou odolnosťou a dokonalé priľnutie k mnohým druhom materiálov.

Syntetické živice

Syntetické živice LOCTITE® majú všestranné vlastnosti a jednoduché použitie

Syntetické živice LOCTITE® sú veľmi všestranne použiteľné. Slúžia na utesnenie prírub alebo závitov, majú vysokú teplotnú a chemickú odolnosť. Prípadne zlepšujú vlastnosti mechanických tesnení.

MS polyméry

MS polyméry LOCTITE® vytvrdzujú vlhkosťou a sú veľmi odolné voči vplyvom prostredia.

MS polyméry LOCTITE® sú produkty určené na pevné alebo pružné lepenie. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou, dobrou odolnosťou voči vonkajšiemu prostrediu a chemickým vplyvom. Sú vhodné pre lepenie a tesnenie veľkého množstva materiálov a sú prelakovateľné, čo rozširuje možnosť využitia z hľadiska dizajnu.

Butyly

Butyly LOCTITE® sú priľnavé najmä ku kovom, sklu, keramike či minerálnym povrchom.

Butyly LOCTITE® z produktovej rady TEROSON RB sa vyznačujú lepivosťou, vďaka ktorej dokážu priľnúť najmä ku kovom, sklu, keramike či minerálnym povrchom, ale aj k drevu či k polystyrénu. Ide o plastické tesnenie s obsahom 1 zložky s výbornou odolnosťou voči vode či starnutiu. Butyly sú vysoko pružné, jednoducho sa spájajú a výsledky sú viditeľné okamžite.