LEPENIE

Lepenie v priemysle značne uľahčuje a urýchľuje výrobu komponentov a materiálov, pričom predstavuje spoľahlivú metódu spájania konkurujúcu tradičným, mechanickým spôsobom upevňovania či zváraniu. Lepené výrobky sú spoľahlivejšie, úspornejšie a odolnejšie čo v praxi znamená, že ich životnosť sa výrazne predlžuje. Veľmi populárne a jednoduché na použitie sú pritom sekundové lepidlá a UV lepidlá, známe najmä expresnou rýchlosťou vytvrdenia a mimoriadnou stabilitou.

Sekundové lepidlá

Sekundové lepidlá LOCTITE® sa vyznačujú rýchlou, presnou a pevnou aplikáciou.

Sekundové lepidlá sa tešia popularite najmä pre jednoduchosť svojho použitia, ale aj pre expresne rýchle vytvrdenie a následnú pevnosť spoja na pomerne malej ploche. Neobsahujú rozpúšťadlá a spájajú rozdielne materiály, pričom vynikajúco priľnú k mnohým povrchom najmä ku gume či plastu.

UV lepidlá

UV lepidlá LOCTITE® poskytujú vynikajúce lepiace vlastnosti už za pár sekúnd.

UV lepidlo je v kvapalnom stave až dovtedy, kým nie je vystavené dostatočne intenzívnemu UV žiareniu. Dovtedy sa s ním dá manipulovať, čo predstavuje viac času na presné umiestnenie jednotlivých súčastí. Po vystavení žiareniu UV lepidlo stuhne už za niekoľko sekúnd, čo je potenciálny priestor pre skrátenie výrobných procesov. UV lepidlá LOCTITE® sú 1-zložkové, úplne číre, viditeľné pomocou fluorescencie a najmä spoľahlivé.