Konštrukčné lepidlá

V porovnaní s tradičnými spôsobmi spájania má lepenie mnoho výhod a konštrukčné lepidlá uspokoja aj náročnejšie požiadavky. Konštrukčné lepidlá LOCTITE® poskytujú odolné a trvácne spoje rôznych povrchov aj rozdielnych materiálov. Pri dodržaní zásad výberu správneho lepidla a lepenia samotného, dosiahnete optimálne výsledky a výhody, ako napríklad rovnomerné rozloženie napätia po celej ploche spoja, zníženie hmotnosti spoja, vyššiu esteticitu či nižšie riziko korózie. Dôležitá je pritom kompatibilita lepidla s lepenými materiálmi, so stanovenými požiadavkami a tiež správny proces lepenia.

Epoxidy

Epoxidy sú tuhé lepidlá a dokážu plnohodnotne nahradiť mechanické spojenie.

Tuhé epoxidové lepidlá sú plnohodnotnou náhradou bežných metód mechanického spájania a využívajú sa nielen v náročných odvetviach ako je letecky, či automobilový priemysel, ale sú vhodné aj pre potravinársky priemysel a to na menšie a stredné plochy. Dostupné sú v 1-zložkovom alebo 2-zložkovom prevedení a ich chemická odolnosť je veľmi dobrá.

Akryláty

Akrylátové lepidlá vhodné na malé plochy poskytujú pevné a húževnaté spoje.

Akrylátové lepidlá z kategórie konštrukčných lepidiel slúžia na lepenie menších plôch, pričom poskytujú veľmi vysokú pevnosť. Sú dobre chemicky odolné a existujú v 1-zložkovom alebo 2-zložkovom prevedení.

Polyuretány

Polyuretánové lepidlá LOCTITE® sú vhodné pre vyplnenie veľkých medzier a lepenie veľkých plôch.

Polyuretánové lepidlá poskytujú mierne pružné spoje s vysokou pevnosťou. Môžu byť 1K – komponentné alebo 2K – dvojkomponentné. Sú teda vhodné pre stredné až veľké plochy, pričom poskytujú vysokú pevnosť a dobrú chemickú odolnosť.

Univerzálne lepidlá

Univerzálne lepidlá LOCTITE® spájajú výhody sekundových a konštrukčných lepidiel.

LOCTITE® Univerzálne sekundové lepidlá s hybridnou technológiou sú unikátne a patentovo chránené. Spájajú rýchlosť sekundových lepidiel s pevnosťou a odolnosťou konštrukčných lepidiel. K ich základným vlastnostiam ako rýchle vytvrdenie či dokonalé priľnutie pribudla aj odolnosť voči vlhkosti a teplote až do 150 ℃, schopnosť vypĺňať medzery až do 5 mm alebo odolnosť voči UV žiareniu, čo z nich robí vhodný produkt na použitie v exteriéri.